Sanitka

Sanitka

S01E02 - Epizoda 2

25.1. 14:45
ČT1
60 minutes
1984
Drama

První případ doktora Jandery končí tragicky, ne vždy je totiž možné pomoci.Doktor Vojtěch Jandera (J. Hanzlík) se seznamuje s prostředím Záchranné služby. Poprvé vyjíždí k případu, který ale končí tragicky. Zažívá zoufalý pocit bezmoci, když přijede pozdě k utonulému dítěti... Přitom stačilo tak málo! Život mu mohl zachránit člověk, jedoucí na loďce. Ale z obyčejné lidské lhostejnosti mu nepomohl. Bratr Jaroslav (T. Juřička) je slabozraký a prožívá vlastní krizi. Není spokojen se svou hrou na housle a zabývá se myšlenkou odjet na Šumavu. Vojtěchův otec (J. Karlík) se zlobí na syna, že vyměnil práci na významné klinice za práci řadového lékaře u Záchranné služby...(Česká televize)

More information

Episodes

Not available
S01E04

Epizoda 4

8.2. 14:50, ČT1, 60 minutes

Epizoda 4

Podaří se posádkám vozů první pomoci rychle zasáhnout při velké dopravní nehodě městského autobusu?Hlavní událostí tohoto dílu je velká dopravní nehoda městského autobusu. Pracovníci záchranné služby při ní prokáží schopnost rychle a účinně reagovat. Vysoká profesionální kvalita nepočetného týmu je však snižována nedokonalým technickým vybavením. Eliška (Z. Adamovská) jede s Vojtěchem (J. Hanzlík) na pohřeb otcovy družky a poznává tak podstatu janderovské povahy. Lékař k záchranářské specializaci potřebuje vedle nejrůznějších medicínských odborností také pevné nervy a značnou fyzickou zdatnost. Doktor Jandera nám však často připadá jako člověk až příliš citlivý k neštěstí druhých, jindy jako rozený smolař a v některých situacích až jakoby postrádal dostatek rozhodnosti. Může vůbec obstát tam, kde je zapotřebí chlapské, cílevědomé chladnokrevnosti a suverenity?(Česká televize)

Available in 3 days
S01E05

Epizoda 5

12.2. 17:25, ČT1, 60 minutes

Epizoda 5

Doktor Jandera se sbližuje s Eliškou. Doktor Mádr potřebuje doporučení k výjezdu do kapitalistické ciziny.Jedním z hrdinů dalšího dílu je osamělý muž (L. Pešek), který odmítá žít. Vojtěch (J. Hanzlík) najde jeho sestru (M. Vášová) a urovná jejich starý spor. Rozvíjí se vztah s Eliškou (Z. Adamovská), což nerad vidí Jarda (T. Juřička), který se těžko smiřuje se skutečností, že v centru bratrova zájmu je někdo jiný. Eliška má problémy s bytem, stále bydlí se svým bývalým mužem (K. Heřmánek). Vojtěch a dr. Mádr (P. Kostka) mají jet na zahraniční stáž. Bude moci dr. Mádr, který má kádrové problémy, vycestovat do západní ciziny?(Česká televize)

Available in 10 days
S01E06

Epizoda 6

19.2. 17:25, ČT1, 60 minutes

Epizoda 6

Nejen kvalifikovaní lékaři, ale i technické vybavení sanitek ovlivňuje záchranu lidského života.Záchranná služba má velké problémy s technickou vybaveností sanitek. Vše vyvrcholí ve chvíli, kdy zemře zraněný mladý muž jen proto, že nedostal včas infuzi. Dr. Jandera (J. Hanzlík) vymyslí spolu se sanitářem Fandou (P. Zedníček) do auta držák na infuzi. Další sanitář Evžen (F. Němec) má problémy v osobním životě. Jeho přítelkyně, letuška Jitka (A. Čunderlíková), ho zaměstnává různými náročnými pracemi v domácnosti i jinde a Evžen netuší, že ho jen využívá. Dr. Jandera ho chápe a je rád, když se Evžen nakonec s Jitkou rozejde. Ve Vojtově bytě se nečekaně setkají Eliška (Z. Adamovská) a Eva (E. Hudečková), která má ještě stále klíče od bytu. Eliška svoje klíče vrací a Eva chce obnovit s Vojtou starý vztah...(Česká televize)

Available in 17 days
S01E07

Epizoda 7

26.2. 17:20, ČT1, 65 minutes

Epizoda 7

Konečně nové sanitky! Jandera a Mádr odjíždějí na světový lékařský kongres do Kodaně. Mádr se rozhodne pro emigraci.Záchranná služba konečně dostává kolekci nových, moderních vozů. Doktor Bohoušek (Z. Řehoř) končí službu u sanitky, odchází do důchodu. Při posledním výjezdu se mu splní jeho životní přání: u havárie mladého Švéda zažije první poděkování pacienta za lékařskou pomoc. MUDr. Jandera (J. Hanzlík) a MUDr. Mádr (P. Kostka) odjíždějí na světový lékařský kongres. Doktor Mádr má v Kodani velký úspěch se svým referátem, ale Vojtu, který o jeho cestu do zahraničí tolik bojoval, zklame. Zůstává v zahraničí.(Česká televize)

About show

Czech, audio commentary Czech
1984
Drama

Sanitka was a Czech television, drama series, first broadcast in 1984 and eleven episodes were made. It starred Jaromír Hanzlík, Tomáš Juricka and Zlata Adamovská among others.

Creators

J. Adamec

Cast

Bedřich Prokoš, F. Němec, Jiří Bartoška, Petr Nárožný, Jaromír Hanzlík, P. Zedníček, Zdeněk Dušek, Miroslav Zounar, Ivana Andrlová, Petr Oliva, Simona Stašová, Zdena Hadrbolcová, Zuzana Geislerová, V. Galatíková, J. Vinklář, Václav Kotva, Eva Hudečková, Jiří Schmitzer, Míla Myslíková, Boris Rösner, J. Karlík, Petr Pospíchal, Vanda Švarcová, T. Juřička, Václav Švorc, Bohumila Dolejšová, Pavel Horňák, P. Kostka