Vyprávěj

Vyprávěj

S05E03 - Cibulkovy seznamy

21.11. 20:15
ČT1
55 minút
2013
Komédia / Dráma / Rodinný

Všichni čtou seznamy StB, které vycházejí v Necenzurovaných novinách, a hledají tam známé. Karel a Hora najdou Krbce, který se od té doby neobjeví v práci. Eva hlídá Matějovi osmáky degu a jeden chcípne. Eva přemýšlí, jestli mu lhát a koupit nového, nebo to přiznat. Jana se dá na prodávání pilulek na hubnutí, ale vše jí zhatí Milada, která prezentaci přebije svým krouhačem. Jarda má hodně práce a z Martinky se stane zelená vdova.(Česká televize)

Viac informácií

Epizódy

Séria 5
Není k dispozici
S05E06

Fitness

29.11. 10:25, ČT1, 50 minút

Fitness

Veronika kompletuje dokumenty a žádá o restituci. Spolu Evou navštíví Ivanovo fitness. Ve chvíli, kdy se Lucie ze zoufalství rozejde s Vašíkem, zjistí, že je těhotná. Jarda zvažuje rodinnou situaci. Rozjede se za Martinkou a dětmi, tam ho však čeká překvapení. Zuzka je přešlá z Majdina plánu jít místo na studia do práce. Majda nastupuje do nemocnice. Karlova firma slaví dvouleté výročí.(Česká televize)

Není k dispozici
S05E07

Nová televize

30.11. 10:00, ČT1, 55 minút

Nová televize

Evu navštíví sestry, obě, dokonce i Matěj, obdivují její krejčovský talent. Katarína se svěří, že zkusí konkurz na televizní moderátorku. Karlova firma sklízí úspěchy, získává stále nové zakázky. Kolouch se z cestovky snaží vytřískat co nejvíc peněz, Janě začíná být podezřelý, ale Iveta to bere v klidu. Josef a Věra vášnivě kupují stírací losy. Lucie rodí. Rozchází se s Vašíkem a stěhuje se k Veronice. Honzovi se Zdeňkem se daří slušně vydělávat sestavováním počítačů. Majda a mladší lékař Kubíček se do sebe zakoukají.(Česká televize)

Není k dispozici
S05E08

Butik

1.12. 10:25, ČT1, 55 minút

Butik

Eva si konečně zakládá vysněný butik a pořádá otevírací party. Hora nutí Vašíka, aby si urovnal a vyjasnil své vztahy s Luckou. Jemu se nechce, Hora ale nakonec zjistí, že může být dědečkem i přesto, že syn se ke všemu staví lehkomyslně. Karel bojuje o vypracování studie, která by jim mohla přinést další práci. Nakonec kšeft získá firma MUNIO, která je na trhu jen dva měsíce, ale jsou v ní silní hráči. Překvapivě – Francovi. Majda zjistila, že Kubíček je ženatý, ale i když chce vztah skončit, tak to nedokáže. Ivetě ubývají klienti. Zjistí, že v tom má prsty Kolouch, který se navíc sblížil s její sestrou Lenkou. Radek se stará o malého Toníka.(Česká televize)

Dostupné o 19 hodín
S05E09

Nehoda

5.12. 20:15, ČT1, 55 minút

Nehoda

Jarda a Franc jsou před vyhráním tendru na stavbu nové nemocnice, ale pak Franc vyjede na kola do Itálie a je nešťastně sražen. Rosťa se vrací z války a zatouží po ženských. Honzík nechce být sám a podlehne Ivě, která dělá v Rádiu 1 moderátorku. Karel a Eva se rozhodnou stavět a hledají vhodný pozemek, Matěj se zhlédne v graffiti. Iveta má letadlo plné klientů na Krétě, které nechce nikdo ubytovat, a zuří.(Česká televize)

Dostupné o 20 hodín
S05E10

Povodně

5.12. 21:10, ČT1, 50 minút

Povodně

Lucii a Vašíka na chvíli sblíží, když hledají Josefínu, která je u Martinky, a zasáhnou je povodně. Zuzka řeší těžkou otázku, jestli podlehnout a nechat si zaplatit nová okna ve škole výměnou za to, že nechá prolézt prominentního synka. Jana se snaží zachránit cestovku poté, co Ivetu předběžně zadrželi, ale nedaří se jí to, i když jí pomáhá Honzík. Karel, Eva a Matěj odlétají na dovolenou do USA.(Česká televize)

Dostupné o 2 dni
S05E11

Nagano

7.12. 20:15, ČT1, 55 minút

Nagano

Josef naplno prožívá hokejové šílení okolo Nagana a Jana toho má dost. Matěj sprejuje vagóny, Karel a Eva mají těžkou hlavu. Lucie se zamiluje do Ríši a Klaudie je těhotná. Honza vytvoří objednávkový kupón a ten funguje. Pro malého Toníka si přijde jeho matka Lenka.(Česká televize)

Dostupné o 7 dní
S05E12

Milénium

12.12. 20:15, ČT1, 55 minút

Milénium

Jana by byla ráda, kdyby všichni členové rodiny oslavili rok 2000 na chalupě. Splní se její přání? Majda by na Silvestra chtěla být s doktorem Kubíčkem... Ten jí nakonec přichystá nemilé překvapení. Honzovi je 35 let, Iveta mu nabídne podíl ve firmě. Honza požádá svou dívku Ivu o ruku. Eva zavírá butik a Matěj odchází z domova do squatu. Do života Tondy a Zuzky vstupuje nová událost.(Česká televize)

Dostupné o 7 dní
S05E13

Squat

12.12. 21:10, ČT1, 54 minút

Squat

Tondovi se Zuzkou se plní sen... Majda se snaží ze vztahu s Kubíčkem co nejrychleji vystřízlivět, užívá si čas s rodinou. Karel a Eva se strachují o Matěje, který žije ve squatu. Vrátí se nakonec domů? Vašík se kvůli přítelkyni dostává do nepříjemné finanční situace. Jana je ráda, že v Evě našla dobrou posilu pro Ivetino účetnictví.(Česká televize)

Dostupné o 9 dní
S05E14

Dvojčata

14.12. 20:15, ČT1, 50 minút

Dvojčata

Eva a Karel se rozhodli postavit domek, hádají se ale, kdo bude stavbu projektovat. Matěj chodí s dívkou Sárou, která vykazuje známky závažného onemocnění. Lucie zjistí, že Miki si ji nechce vzít a je zaskočená. Josef a Mikuláš vyjedou na chalupu. Honza se seznámí s brigádnicí Eliškou.(Česká televize)

Dostupné o 9 dní
S05E15

Esemesky

14.12. 21:05, ČT1, 55 minút

Esemesky

Eva konečně nachází práci, která ji baví. Majdě se dostane pod ruce nepříjemný pacient Kabelka. Oplatí mu všechno, co její rodině provedl? Ačkoliv Honza myslí na Lucii, začne si s brigádnicí Eliškou. Karel s Evou se nastěhovali do nového domku a pořádají grilování.(Česká televize)

O programe

česky, audio popis (AD) česky
2013
Komédia / Dráma / Rodinný

Co se vám vybaví, když se řekne „šedesátá léta“? Sověti úspěšně vysílají člověka do vesmíru, na Západě probíhá Beatlemanie, přichází srpen 68, v Československu ve volbách vyhrávají komunisté na 98,4% Jak jste tuto dobu prožívali vy? Připadá vám to jako dávná minulost, nebo máte najednou docela živé vzpomínky? Druhá polovina 20. století v rodině Dvořákových. Retro seriál Vyprávěj je pohled do naší nedávné historie prostřednictvím osudů rodiny Dvořákových. Díky vzpomínkám vypravěče Honzy se před diváky odvíjí sága rodiny v průběhu roků, rozplétá se poutavá mozaika lidských osudů a vztahů tří generací. Právě od roku 1964 se začíná rozvíjet děj retro seriálu Vyprávěj. Student Karel Dvořák (Roman Vojtek) chce postoupit do druhého ročníku na pražské technice. Chybí mu poslední zkouška u mladého asistenta France. Eva Martináková (Andrea Kerestešová) ze Slovenska nastupuje do prváku na stejné škole. Vše je pro ni nové... Hlavní akcent ve vyprávění je kladen na příběh rodiny, na všední problémy jednotlivých členů, ne na politiku či „velkou“ historii. Jako když listujete rodinným fotoalbem. Není záměrem analyzovat nebo nějak hodnotit historické události, jde spíše o to, jak zachytit co nejvěrněji dobu a pocity účastníků v konkrétních situacích. Honzovo vzpomínání rámcuje jednotlivé díly a doplňuje či glosuje jednotlivé příběhy. Výjimečnost retro seriálu Vyprávěj spočívá v kombinaci dvou velkých „taháků“ – napínavé vztahové linky hlavních hrdinů kombinované s dobovými událostmi, situacemi, prostředími.(oficiální text distributora)

Tvorcovia

Biser A. Arichtev

Hrajú

Martin Sitta, J. Nosek, Tomáš Töpfer, Václav Havel, Jana Boušková, Martin Kraus, Andrea Růžičková, V. Žilková, Olga Lounová, Roman Vojtek, Zlata Adamovská, Václav Klaus, Veronika Freimanová, Nikol Leitgeb, Svatopluk Skopal, Hana Vagnerová, Marika Procházková, Lucie Šteflová, Zuzana Čapková, Ondřej Veselý, Jana Bernášková, Alena Štréblová, A. Stanková, Mahulena Bočanová, Pavel Dumbrovský, Bronislav Kotiš, Filip Antonio, Eliška Křenková, Braňo Holiček, Ivana Stejskalová, Karolína Ruppert, Vladimír Mečiar